Ознака: мвр

Параглајдеристка од Кина тешко повредена во Крушево

Параглајдеристка од Кина добила тешки телесни повреди при слетување на меѓународен натпревар во параглајдерство во Крушево, соопшти МВР. Во Полициската станица Крушево вчера во 13.40...

Пејачот Влатко Илиевски пронајден мртов во неговиот автомобил

Пејачот Влатко Илиевски (33) бил пронајден мртов во неговиот автомобил „Тојота“, на улицата „Трета Македонска Бригада“ во Скопје, синоќа околу 23 часот, информираат од МВР....

Почитувањето на законите и на јавниот ред и мир е императив

Саботната вечер во Градскиот парк во Скопје ја обележа големата акциска контрола спроведена во седум угостителски објекти. Акцијата ја реализира СВР-Скопје заедно со Државниот...

Спасовски: Во акцијата не беше воопшто употребена сила

Полицијата нема воопшто употребено сила, а акцијата е спроведена според прописите и правилата, напиша министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на својот Фејсбук профил...

Рација на МВР во 7 угостителски објекти, утврдени нерегуларности

Акциска контрола во седум угостителски објекти во Скопје извршила синоќа полицијата од страна на СВР Скопје во кординација и содејство со Државниот инспекторат за...

Товарно возило се преврте на патот Градско-Прилеп

Товарно возило комби се превртело на патот Градско-Прилеп меѓу селата Камен Дол и Сирково. Заради утврдување на евентуални повреди, возачот и совозачот биле пренесени...

Во сообраќајка повредено седумгодишно дете од Куманово

Денеска во 09.50 часот на улицата „11-ти Октомври“ во Куманово, над градската џамија, се случила сообраќајна незгода во која учествувале патничко возило „Фиат Линеа“,...

Пронајдена автоматска пушка кај жител на село Черкези

Автоматска пушка и рамка со куршуми се пронајдени во домот на Б.И., 38-годишен жител на село Черкези, Кумановско, по извршен претрес со судски налог...

Пренасочување на сообраќајот во Центарот поради најавениот протест

Сообраќајот од 10 часот во централното подрачје на Скопје ќе биде пренасочен заради поставување бина пред Собранието на Република Македонија, а по повод одржување...

Полицијата ќе вежба во специјално опремена „Куќа за пукање“

Припадниците на полицијата од денеска ќе имаат можност да ги унапредуваат своите вештини во новиот објект за тактички вежви-куќа за пукање, во полицискиот комплекс...