Ознака: мвр

Приведен кавадарчанец кој извршил 127 кривични дела и едно убиство во...

Полицијата вчера во 10 часот на улица „Мито Хаџивасилев Јасмин“ во Струмица го привела И.С. (37) од Кавадарци осомничен за сторени повеќе кривични дела...

Кај струмичка Водоча во две возила откриени 21 илегален мигрант

Полициски службеници, вчера, околу 21.30 часот во с.Водоча, струмичко, запреле две патнички возила - „Фолксваген Пасат“ со скопски регистарски ознаки и „Ауди А6“ со...

МВР: Исчистен е станот во „Скопјанка“ од непријатната миризба

Станот во зградата во ТЦ „Скопјанка“ во Аеродром, од каде синоќа се ширеше непријатна миризба, е исчистен од екипа на  Комунална хигиена, информираа утрово...

Четири лица приведени за вчерашното разбојништво во Тетово

Полицијата лиши од слобода четири лица осомничени дека се сторители разбојништвото кое вчера околу 09 часот беше извршено во менувачницата, односно агенцијата за трансфер на...

МВР: Приведените во близина на Владата, можат да пријават насилство од...

И.Р и В.Р. кои утринава беа приведени на булеварот „Илинден“ во близина на Владата на Р.М. за нарушување на jавниот ред и мир, доколку имаат...

МВР: Злосторството во прилепско е расчистено

Министерството за внатрешни работи денеска преку соопштение категорично ги отфрла, како што наведува, сите невистини изречени на денешната прес - конференција на политичката партија...

Полициски службеник приведен за свирепото убиство кај Беловодица

Полицијата го откри и го приведе сторителот на свирепото убиство на 36-годишниот Бекир А. од Битола, што се случило вчера околу 16.30 часот на...

Завршна вежба за спасување заложници и извлекување на ВИП личности

Во касарната во Ѓорче Петров денеска се одржа завршна вежба за упад, спасување на заложници, неутрализирање на терористи и извлекување на ВИП личности. Завршната вежба е...

Во возило пронајдени 400 грама марихуана

На патарина во автомобил пронајдена најлонска кеса во која имало околу 400 грама марихуана, четирите лица кои ја превезувале дрогата, меѓу кои и малолетно девојче,...

Спасовски: Граѓаните да пријават доколку некој им се заканува да не...

Oва е историски миг за нашата држава. Апелирам ако кој било се заканува на некој граѓанин да не излегува на референдум, граѓаните тоа да...