-6.2 C
Skopje
26.1.2022 - 6:38

Ознака: мвр

Четворица повредени во судир на пет возила кај „Мавровка“

Четири лица се повредени во сообраќајна незгода која попладнево се случи на раскрницата кај трговскиот центар „Мавровка" во Скопје. Во сообраќајката учествувале пет возила објави...

Лажен оџа и негови соработници осомничени за полов напад врз девојче...

Основното јавно обвинителство Гостивар донесе наредба за спроведување истражна постапка против едно лице, кое лажно се претставувало како оџа и извршило полов напад врз...

Отстранет од работа полицаец кој на „Табановце“ одобрил влез без ковид-сертификат

Одделот за внатрешна контрола при МВР поднесе кривична пријава против полицаец со иницијали А.Б. од полициската станица за гранични работи Табановце, поради сомнение за...

МВР: Лажна е пријавата за напад

Од МВР информираат дека биле направени потребните проверки и дека било утврдено дека пријавата за напад е лажна. - Се преземаат мерки за утврдување на...

Тројца приведени поради лажни закани на Тикток за терористички напад

Три лица се приведени по објавување видеа со лажни закани за можен терористички напад во еден трговски центар во Скопје. Како што информираат од полицијата,...

Спасовски не одговараше на прашања за сообраќајката на пресот за буџетот

Министерот за внатрешни работи не одговараше на прашања за автобуската несреќа во Бугарија, на денешната прес-конференција за граѓанскиот буџет на МВР за 2022 година. Министерот...

Гостиварец пронајден мртов со повреди на главата

Во гостиварската полиција, 32-годишен жител на овој град со иницијали М.С., попладнево пријавил дека го пронашол починат и со повреда на главата дедо му...

Скопски угостител нападнат со нож поради оштетен автомобил

Скопјанец на возраст од 37 години, утрово, околу 4 часот, во полиција пријавил дека бил физички нападнат на неговото работно место. Според пријавата на Н.Г.,...

Тројца уапсени за нападот врз јавниот обвинител по сообраќајна расправија

Од страна на полициски службеници од полициското одделение Чегране, рано утрово, околу 6 часот, лишени од слобода биле Н.С. (40) и неговиот малолетен син,...

Затвореник од Идризово донесен починат на Токсикологија

Четириесет и деветгодишен затвореник од Идризово бил донесен починат на одделот токсикологија, информираа од Министерството за внатрешни работи. Вчера во 15.10 часот, во СВР Скопје...