Ознака: мвр

Шестгодишно дете починало по пад од трактор

Шестгодишно дете паднало од трактор и починало. Според информациите на МВР, несреќата се случила вчера вечерта во село Дебреште, Прилепско. Додека А.А.(27) управувал трактор „имт-539“,...

Кривична пријава и суспензија за советникот на Чулев кој нападна началник

Советник на Кабинетот на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев е суспендиран, и против него е поднесена кривична пријава за насилство, поради нападот...

Општина Куманово: МВР не презема мерки за заштита од коронавирусот

Општина Куманово е незадоволна од работата на МВР во градот во однос на заштитата и почитување на мерките против коронавирусот. Од Општината, исто така,...

Кичевец извршил обљуба врз малолетничка

Во ОВР Кичево вчера е пријавено казнено дело „обљуба“. Според пријавата, во понеделникот во периодот од 14.30 до 15 часот, А.Ц.(22) извршил обљуба врз...

Мајка го оставила само своето 11-годишно неподвижно дете

Охриѓанка го напуштила своето 11-годишно неподвижно дете. Таа го оставила детето само во куќата во која живееле, без храна и надзор. Според информациите на СВР-Охрид,...

Изречени казни на 15 кичевци за неносење лична заштита

На ниво на ОВР Кичево, полициските службеници во изминатото деноноќие констатирале 15 прекршоци на граѓани за неносење на лична заштита на лицето. На овие лица...

Радовишанец загина во сообраќајка на патот Штип-Кочани

Жител на Радовиш загинал во сообраќајна несреќа што се случила вчера вечер на патот Штип-Кочани, во близина на крстосница за село Кучичино. Според информациите на...

Казнети „диви тркачи“ и одземени мотоцикли во Скопје

Дванаесет мотоциклисти се казнети во текот на изминатата ноќ поради диви трки низ улиците во градот. Според информациите од МВР, вчера во периодот од 18...

Пукање во Долна Матка, полицијата трага по сторителите

Непознати лица вчера пукале од огнено оружје во село Долно Матка. Според информациите на МВР, инцидентот се случил околу 16 часот, кога во полиција било...

Човечко тело пронајдено во опожарена викендичка во Неготино

Во 9.30 часот во СВР Велес било пријавено дека на периферијата на Неготино во лозов насад од полициски службеници бил забележан пожар на викенд...