3.8 C
Skopje
30.11.2021 - 4:30

Ознака: мвр

Откриена работилница за оружје во Топанско поле

Полицијата откри импровизирана работилница за оружје во скопска Топаана, приведени се две лица. Според информациите на МВР, вчера се приведени А.Ј.(46) и С.Ј.(73), двајцата...

Спасовски: Во вториот круг 114 пријави за нерегуларности, најголемиот број за...

Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски, изборниот ден го оцени како фер и демократски, кој поминал во мирна атмосфера. Тој кажа дека не се...

Притвореник почина во клиничкиот центар „Мајка Тереза“

Шеесет и двегодишен притвореник со иницијали И.Т. синоќа починал во одделот на арестантско одделение при комплексот клиники „Мајка Тереза“. - Притвореникот бил хоспитализиран, а околу...

Излегла од изолација за да гласа, на сопругата ѝ кажал за...

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира за забележани нарушувања на гласачкиот процес во Радовиш и во Кочани. Во Полициската станица Радовиш денес било пријавено дека...

Скопјанка се лизнала и паднала од карпа на Кораб

Триесетидвегодишна скопјанка се лизнала и паднала од карпа при искачување на планината Кораб, соопшти МВР. Вчера во 16.05 часот во полициското одделение Маврово, М.Г.(45) од...

Забележани инциденти со фотографирано и искинато гласачко ливче во Кичево

Забележани се два одделни инцидента во Кичево, но изборите засега се одвиваат мирно, соопшти МВР. Еден гласач во Кичево го скинал гласачкото ливче, правдајќи...

Лични карти ќе можат да се подигнат и викендов

Во пресрет на одржување на вториот круг од локалните избори, што ќе се одржи в недела, Министерството за внатрешни работи известува дека и в...

МВР: Нема пријави дека полицајци малтретирале граѓани за време на изборите

Во однос на тврдењата на ВМРО-ДПМНЕ Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди во МВР ги изврши потребните проверки по наводите изнесени од...

Спасовски: МВР покажа професионалност во справувањето со глобалните закани

Mинистерот Оливер Спасовски со дел од раководството на Министерството за внатрешни работи учествуваше на Завршната конференција на твининг проектот финансиран од ЕУ – “Усогласување...

ВМРО-ДПМНЕ не отстапува од обвинувањата, наспроти демантот од МВР

ВМРО-ДПМНЕ продолжува да изнесува обвинувања, тврдејќи дека полицајци договарале малтретирање на граѓани за изборната кампања, наспроти категоричното отфрлање на ваквите тврдења од страна на...