16.7 C
Skopje
27.5.2019 - 7:54

Ознака: мвр

Лице со службена легитимација од МВР и пиштол му се заканувал...

Татко и син вчера попладне влегле во скопска месарница и бидејќи не биле задоволни од услугата, најпрво почнале вербална расправија со продавачот. Потоа, едниот...

МВР: „Ренџ роверот“ вчера и денеска бил во Скопје, се вршат...

Возилото  марка „Ренџ ровер дискавери спорт“, за кое дел од медиумите соопштија дека се наоѓа во Грција, е сопственост на МВР и вчера и денеска...

Двајца загинати во сообраќајка на магистралниот пат Штип-Велес

Две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа што се случи попладнево на магистралниот пат Штип-Велес. Според самостојниот инспектор за сообраќај во СВР Штип Владо Петров,...

Жител од Голема Речица попладнево загина во сообраќајка

Шеесет и шестгодишен  жител од Голема Речица И.Б. починал попладнево околу 15.30 часот од повредите што ги добил во сообраќајна несреќа, соопшти МВР.  Управувајќи „опел астра“...

Дете прегазено од автомобил во струшко

Петгодишно дете од струшкото село Долна Белица е повредено при удар од автомобил на локалниот пат во населбата Фериште. Детето, како што информира денеска портпаролот...

Поради печалбарите училишните дворови стануваат паркинзи

Општините Тетово и Гостивар во соработка со полицијата одлучија привремено да ги користат училишни дворови како паркинг места поради зголемениот број возила со доаѓањето...

Кичевка го оштетила ЈП „Македонски шуми“ за 233 илјади денари

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.П.(49) од Кичево поради „несовесно работење во службата“, со кое на ПСШ „Лопушник“ -...

Стружанец ја претепал осумгодишната внука со дрвена летва

Шеесет и седумгодишниот Р.М. од Струга доби кривична пријава поради постоење основи на сомнение за сторено казнено дело „телесна повреда при вршење семејно насилство“. Пријавениот,...

Заталкани куршуми оштетија возила во Тетовско и Гостиварско

Четири случаи на заталкани куршуми се пријавени во Секторот за внатрешни работи Тетово, а освен материјална штета, за среќа не се пријавени повредени. Куршумите...

По налог на ОЈО одземена документацијата од Фондот за иновации за...

По налог на Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и корупција, Министерството за внатрешни работи вчера од Фондот за иновации и технолошки развој...