20.1 C
Skopje
21.7.2019 - 0:44

Ознака: мвр

Покрената истрага против единаесетмина осомничени за оштета на буџетот од 2,6...

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал при МВР во координација со Јавното обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција до надлежното...

Миле Јанакиески меѓу уапсените во голема полициска акција

Утрово по налог на Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција, полицијата уапси десетина лица, меѓу кои и поранешниот министер за транспорт и врски,...

Петгодишно девојче се удави во базен на скопски ресторан

Во скопската полиција во вечерните часови на 26 јуни било пријавено дека во базен на угостителски објект во Скопје паднало петгодишно девојче. Девојчето со брза...

МВР гарантира дека учесниците на Парадата на гордоста ќе бидат безбедни

Организаторите на првата парада на гордоста која треба да се случи наредниот викенд во Скопје, заедно со портпаролот на МВР, изјавија дека полицијата ќе...

Возачот на камионот возел со преголема брзина, доби осумдневен притвор

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против возачот на камионот кој вчера на обиколницата „Мајка Тереза“, кај клучка Приштина, во правец од Тетово кон...

Маж од Кочанско загина во сообраќајка на патот Делчево-Штип

Дваесет и седумгодишен маж од кочанското село Тркање загина вчера во сообраќајна несреќа што се случи на агистралниот пат Делчево-Штип, кај место викано „База...

Расчистено свирепо убиство: Уличен продавач на девизи бил ставен во буре...

Министерството за внатрешни работи во координација со јавното обвинителство информира дека го расчистиле случајот со пронајденото тело во метално буре на 20 јуни годинава...

Жител на Дебар криел рачни бомби

Кај жител на Дебар полицијата пронашла метачна кутија во која криел рачни бомби. Како што соопшти МВР, вчера во 11.10 часот од страна на...

Еден од повредените полицајци во сообраќајката на обиколница им подлегнал на...

МВР соопшти детали околу сообраќајната несреќа која се случи вчера околу 16,30 часот на обиколницата „Мајка Тереза“, кај клучка Приштина во правец од Тетово...

Приведен Ирец кој вознемирил гости во ресторан

Скопската полиција во попладневните часови на 18 јуни во Центар привела 31-годишен државјанин на Република Ирска. Како што информираат од МВР, Ирецот во угостителски објект...