Ознака: мвр

Скопјанец пронајден мртов во неговиот автомобил

Маж на возраст од 56 години вчера бил пронајден мртов во неговиот автомобил на паркинг од хотел во Скопје. Од МВР соопштија дека од Итната...

Девојче силувано од татко на нејзината другарка

Единаесетгодишно девојче вчера било силувано од таткото на нејзината другарка. Како што соопшти МВР, во Полициската станица Прилеп, А.Х. пријавила дека на 31 мај 2018...

При претрес на куќа во Џепчиште откриена муниција и прибор за...

При претрес во куќа во тетовското село Џепчиште полицијата вчера открила повеќе парчиња муниција и прибор за чистење оружје. Како што информира МВР, вчера во...

Трите премини кон Грција утре затворени поради штрајк

Од ноќеска на полноќ 24 часа ќе биде во прекин сообраќајот на граничниот премин Меџитлија поради штрајк на грчките цариници. Додека на граничниот премин...

МВР: Од 2017 година има само еден нерасчистен напад врз новинар

Министерството за внатрешни работи изработи извештај за прецизно утврдување на нивото на кое се наоѓаат истрагите за случаи за напади врз новинари за периодите од...

Поголема група мигранти фатени во близина на Костурино

Дваесет и пет мигранти од Пакистан изутрината биле фатени во близина на струмичкото село Костурино откако во половина час по полноќ во полицијата било пријавено...

Ограбена бензинска пумпа на влезот на Радишани

Две непознати маскирани лица рано изутрината извршиле разбојништво во бензинска пумпа на влезот на Радишани во Скопје. МВР информира дека сторителите со закана со оружје ги...

Спречен шверц на голема количина лекови од Македонија за Црна Гора

На граничниот премин Долно Блаце завчера е спречен шверц на голема количина  лекови која требало да се пренесе од Македонија кон Црна Гора. Како што соопшти...

Укинати притворите на Едмонд Темелко и Оливер Поповски

Укинат е притворот на екс началникот во МВР Оливер Поповски кој е обвинет за настаните од 27 април  2017 година во Собранието на Република...

МВР: Новите полицајци од ќе бидат ангажирани од 1 јуни

Кандидатите за полицајци од генерацијата 2017/18 година од 1 јуни 2018 година ќе бидат професионално ангажирани во Министерството за внатрешни работи како приправници. Како што...