38.8 C
Skopje
1.8.2021 - 15:02

Ознака: мвр

Во гостилница во Арачиново уапсен меѓународен наркодилер кој побегнал од затвор

Во акција во угостителски објект во скопско Арачиново, утрово околу 6.45 часот, бил уапсен 43-годишен арачиновец кој бил осуден за меѓународна недозволена трговија со...

Полицијата растури дива трка со автомобили на автопатот Скопје – Тетово

Тетовската полиција, синоќа, во периодот од 00.30 до 1.30 часот, презела акција по претходно добиени информации дека на автопатот Скопје – Тетово, односно од...

Гостиварец силувал малолетна девојка

Гостиварското основното јавно обвинителство поведе постапка против 31-годишен гостивараец, за кој постои сомнение дека силувал девојка на возраст од 17 години. Осомниениот на 27 месецов...

Тетовец лажно се претставувал како лекар, измамувајќи охриѓанец за 40.000 денари

Четириесет и петгодишен тетовец лажно се претставувал како лекар и на тој начин измамил повозрасен жител од Охрид од кого добил 40.000 денари, соопшти...

Уапсен скопјанец, во неговиот дом биле пронајдени муниција и експлозивни материи

Триесет и деветгодишен скопјанец е уапсен откако полицијата во неговиот дом пронашла муниција и експлозивни материи кои обвинетиот неовластено ги поседувал. При извршен претрес на...

Еден загинат и две повредени деца повредени во сообраќајката кај Врбјани

Во охридската полиција вчера нешто по 18 часот било пријавено дека на магистралниот пат Охрид – Кичево, во близина на селото Врбјани, се случила...

Гостиварец крадел злато од сестра си и го продавал

Полицијата го приведе М.А. (31) од село во Гостиварско, кој се сомничи дека во текот на изминатите два месеци, во повеќе наврати, од куќата...

Малолетник со пиштол од татка си застрелал другар во Боговиње

Седуманесетгодишник од Пирок во Боговиње, бил донесен во тетовската болница со рана од огнено оружје во пределот на градите. „По преземени мерки било утврдено дека...

Вчера казнети 170 пијани и 556 возачи што возеле пребрзо

МВР и РСБСП продолжуваат со едукативни, сообраќајно превентивни активности во рамките на „Летната кампања 2021“ , но истовремено продолжуваат и засилените контроли на сообраќајната...

Двајца мотоциклисти се здобија со тешки повреди во сообраќајки во Битола

Двајца мотоциклисти во текот на вчерашниот ден завршиле во болница по сообраќајни незгоди. Како што информираат од МВР, во првиот случај повреден е 19-годишник од...