Ознака: Мајлинда Брегу

Ковачевски – Брегу: Регионалната соработка е придонес во стабилноста, развојот и...

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со Мајлинда Брегу, генерална секретарка на Регионалниот совет за соработка, оперативен орган на Процесот за соработка во Југоисточна...

„Успеавме! Нула денари во роаминг“

Заев испрати селфи до колегите од Западен Балкан Премиерот Зоран Заев и генералната секретарка на Советот за регионална соработка во рамките на Берлинскиот процес, Мајлинда...

Заев: Отворени сме за регионална соработка на патот за исполнување на...

Премиерот, Зоран Заев, денеска се сретна со генералната секретарка на Советот за регионална соработка (СРС) Мајлинда Брегу, која ја посети Македонија како дел од...

Груби-Брегу: Регионалната соработка е шанса за побрза интеграција во ЕУ

Првиот вицепремиер и министер за Политички Систем и Односи меѓу Заедниците,  Артан Груби, денеска оствари средба со генералната секретарка на Советот за Регионална Соработка,...

Добрата регионална соработка подразбира ширење на духот на европските вредности

Маричиќ – Брегу Министерот за правда, Бојан Маричиќ, имаше средба со генералната секретарка на Советот за регионална соработка (РЦЦ), Мајлинда Брегу, која во моментот е...

Земјите од Западен Балкан мора да бидат носители на одлуките и...

Заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, денеска оствари средба со генералната секретарка на Советот за регионална соработка (РСС), Мајлинда Брегу, која...

Најголема е довербата во цивилното општество

Речиси 60 отсто од граѓаните во државите од Западен Балкан, меѓу кои се и Македонците, не им веруваат ниту на владите, ниту на парламентите,...

Брегу: Жените се клучот за економски раст на Балканот – Слушајте...

Клучот за отклучување на економскиот потенцијал во овој регион се жените. Секоја година економиите од Западен Балкан во просек изгубиле 18 проценти од бруто...