Ознака: мајк тајсон

Дуелот Тајсон – Џонс заврши нерешено, „челичниот“ побара реванш

Рано утринава, во егзибициски меч во „Стејплс центарот“ во Лос Анџелес 54-годишниот Мајк Тајсон се врати во рингот по пауза од 15 години. Ги...

Тајсон планира уште три меча по пресметката со Џонс

Рафаел Кордеиро, тренерот на Мајк Тајсон вели дека „Челичниот“ очекува да има уште три големи боксерски мечеви во 2021 година по камбекот против Рој...

Камбекот на Тајсон е потсетување на трагичната судбина на уште една...

Железниот Мајк реши да се бори против Рој Џонс во септември со што продолжува по стапките на Сони Листон Никој не ја познава историјата на...

Тајсон најавува спектакуларно враќање во боксерскиот ринг на 53 години

Легендарниот поранешен шампион во тешка категорија, 53-годишниот Мајк Тајсон, откри дека се подготвува за изненадувачко враќање во рингот за меч во четири рунди за...

Тајсон ги налути Полјаците: Вашето страдање е ништо во споредба со...

Боксерската легенда Мајк Тајсон предизвика контроверзи на промотивната турнеја низ Полска, откако изјави дека на Полјаците „не им се случило никакво ср.ње“ во споредба...

Тајсон: Еден прецизен удар може да ја одлучи борбата помеѓу Фјури...

Боксерската легенда, Мајк Тајсон го анализираше претстојниот судир помеѓу Тајсон Фјури и Дионтеј Вајлдер на 1 декември. Американецот е фаворит во борбата, но според Тајсон,...