Ознака: Мајк Помпео

Откажана посетата на Помпео во Европа, лидерите на ЕУ одбиле да...

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, во последен момент ја откажа европската турнеја откако министерот за надворешни работи на Луксембург и високи претставници на ЕУ...

„Дејли бист“: Трамп му дал одврзани раце на Помпео да врши...

Американските медиуми објавија дека претседателот на САД, Доналд Трамп, му дал зелено светло на шефот на Стејт департментот, Мајк Помпео, дека може да врши...

Помпео го посети Голанскиот регион во Сирија

Мајк Помпео го посети Голан, што е прва посета на државен секретар на САД на таа сириска територија под израелска окупација, предупредувајќи дека би...

Помпео во Хрватска, се очекува укинување на визите за САД

Државниот секретар на САД, Мајк Помпео, денеска ќе пристигне во Дубровник како највисок функционер на американската администрација што ја посетил Хрватска откако Доналд Трамп...

Папата одбил да се сретне со Помпео

Ватикан објави дека го одбил барањето на Мајк Помпео за аудиенција кај папата Франциско и го обвини државниот секретар на САД дека се обидел...

Помпео го повика Ватикан да го осуди кршењето на верските слободи...

Американскиот државен секретар Мајк Помпео го повика Ватикан да им се придружи на САД во осудата за наводното кршење на верските слободи во Кина. Тој...

Помпео следната недела во Хрватска, во фокусот Западен Балкан

Шефот на хрватската дипломатија Гордан Грлиќ Радман потврди дека следната недела во Хрватска пристигнува американскиот државен секретар, Мајк Помпео и дека меѓу темите на...

Помпео му честита на Заев

Американскиот државен секретар, Мајк Помпео, му честиташе на премиерот Зоран Заев за новиот мандат и формирање влада. - Честитки до најновата земја членка на НАТО...

Помпео ќе потпише договор за зајакнување на американското воено присуство во...

Американскиот државен секретар Мајк Помпео се очекува да потпише договор за време на посетата на Полска за зајакнување на американското воено присуство во Полска...

Помпео: Годинава ја пречекавме Северна Македонија во НАТО

НА ОДБЕЛЕЖУВАЊЕТО НА ГОДИШНИНАТА НА СТЕЈТ ДЕПАРТМЕНТОТ Државниот секретар Мајк Помпео на одбележувањето на 231-та годишнина од формирањето на Стејт департментот ги истакна успесите на...

Naruto: Shippuden (Dub) (https://animeheaven.pro/m/5j7D) Episode 500 at website https://animeheaven.pro. See more animeheavenru

Watch Fairy Tail (Dub) Episode 101 at ANIMEFLIX animeflix movie