Ознака: Мајк Пенс

Пенс ќе присуствува на инаугурацијата на Бајден

Американскиот потпретседател Мајк Пенс ќе присуствува на свеченоста за инаугурација на Џо Бајден, објавија неколку американски медиуми. Така Пенс стана последниот долгогодишен лојалист кој...

Мајк Пенс се вакцинираше пред камери

Американскиот потпретседател Мајк Пенс, неговата сопруга и министерот за здравство Џером Адамс се вакцинираа со вакцината на „Бајонтек/Фајзер“ пред камери. Вакцината ја примија во болницата...

Човекот кој се правеше дека не ја приметува мувата

Највпечатливиот момент од дебатата помеѓу Мајк Пенс и Камала Харис, потпретседателските кандидати на Доналд Трамп и на Џо Бајден, не се должи на она...

Белата куќа тврди дека Пенс не е во карантин

Белата куќа ги демантираше информациите дека американскиот потпретседател Мајк Пенс е во карантин по информацијата дека една од неговите соработнички е заразена со коронавирус....

Трамп нема коронавирус, тестот е негативен

Резултатите од тестирањето на американскиот претседател, Доналд Трамп, покажале дека тој нема коронавирус. Ова го соопшти неговиот лекар, Шон Конли. Тој беше подлежен на тестирање...

Турција се согласи да ја прекине офанзивата во Сирија

По петчасовно договарање, потпретседателот на САД, Мајк Пенс, објави дека САД и Турција постигнале договор за привремен прекин на огнот во Сирија, пренесува „Ројтерс“.  Турција...

Пенс се сретна со Ердоган со цел да се запре офанзивата...

Американскиот потпретседател Мајк Пенс во Анкара се сретна со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган, за да го убеди да ја запре офанзивата над курдските...

Пенс и Помпео во (не)возможна мисија во Анкара

Потпретседателот на САД и државниот секретар, Мајк Пенс и Мајк Помпео денеска пристигнаа во Турција со мисија да ја убедат Анкара да стави крај...

Трамп и Пенс телефонски му ја честитаа победата на Мицотакис

Американскиот претседател Доналд Трамп и заменик-претседателот Мајк Пенс телефонски му ја честитаа победата на новиот грчки премиер Кирјакос Мицотакис, истакнуваји ја потребата за продолжување...

Пенс: САД сакаат разговор со Иран, а не војна

Потпретседателот на САД, Мајк Пенс изјави дека САД сакаат да разговараат со Иран за нуклеарната програма и не бараат војна. -САД не сака војна со...