29.8 C
Skopje
3.8.2021 - 13:27

Ознака: Мајкл Џексон

Наградениот документарец за Мајкл Џексон оценет како фарса

Менаџментот на Мајкл Џексон изјави дека доделувањето на наградата „Еми“ за документарецот „Бегство од Недојдија“ (Leaving Neverland) е чиста фарса. „Бегство од Недојдија“ за првпат...

„Напуштајќи го Неверленд“ : Кога еден „бог“ престанува да биде „бог“?

Еден од најкотроверзните документарни филмови, за една од најконтроверзните личности на планетава, сега е лесно достапен за јавноста на ХБО. Четиричасовниот, дводелен документарен мини-серијал ја...

Радиостаниците одбиваат да ја пуштаат музиката на Мајкл Џексон

Трите главни радиостаници во Монтреал престанаа да ги пуштаат песните на Мајкл Џексон, откако на каналот Ејч-би-о беше прикажан документарецот „Заминувањето од Недојдија“ за...

„Дизни“ бесправно ги користел песните на Мајкл Џексон?!

Компанијата што управува со имотот на Мајкл Џексон ја тужеше продукцијата „Дизни“, бидејќи во нивната неодамнешна емисија „Последните денови на Мајкл Џексон“, емитувана на...

Ќерката на Мајкл Џексон сама си направила семејна фотографија

Парис Џексон, сакајќи да му оддаде почит на својот славен татко, Мајкл Џексон, објави фотографија на Твитер, што претходно ја обработила во Фотошоп, на...