Ознака: мајкл чепмен

Почина камерманот и режисер Мајкл Чепмен, познат како „десната рака“ на...

Камерманот и режисер Мајкл Чепмен, познат по својата препознатлива работа со камера во „Таксист“ на Мартин Скорсезе, „Разјарениот бик“ и „Последниот валцер“ починал завчера...