Ознака: мајка

Мајка и ќерка се сретнаа по 70 години

Женевие Пуринтон и нејзината ќерка Кони Моултроп за првпат се сретнале по 70 години откако Кони направила ДНК тест. На Женевие и било кажано...

Џулија Робертс во улога на мајка што се бори за своето...

Објавени се првите кадри од новата филмска драма „Бен се врати“, во која со својата извонредна глума повторно ќе нѐ освои фантастичната Џулија Робертс....

Мајка со нож ја нападнала својата 20-годишна ќерка

Дваесет годишната скопјанка С.И. вечера со нож била нападната од нејзината мајка. Од МВР информираат дека настанот се случил околу 13 часот нивниот семеен дом. Мајката...

Супер фит мајка на шест деца ја открива тајната

Тенил Данкан e мајка на шест деца, која изгледа неверојатно добро. Жената е среде своите 30-ти години, има големо семејство, а се уште не...

Родители си дошле од болница со туѓо бебе

Бебиња биле заменети при отпуст на мајка во Клиничкиот центар на Црна Гора(КЦЦГ), јавуваат црногорските медиуми. Прв што забележал нешто необично бил таткото, кој видел...

ФОТО: Храбра мајка уби натрапник и добри орден на храброст

Мајка којашто го чекала своето дете пред основно училиште во Сао Паоло, Бразил, уби натрапник кој со пиштол се обидел да ги ограби присутните деца и...

Владата воведува мерки за унапредување на здравјето на мајките и на...

Заедничко имплементирање на мерките за унапредување на здравјето на мајките и на новороденчињата и придонес за намалување на нивната смртност, треба да овозможи Договорот...

Син ја претепал мајка си во скопско Марино

Дваесет и двегодишник од скопско Марино синоќа ја претепал својата мајка, нанесувајќи и скршеница на подлактицата. Како што соопшти МВР, Е.К.(48) околу 20,30 часот седела...

Треба да ја чуваме планетата Земја како вистинска мајка!

проф. д-р Кирил Темков На 22 април се одбележува Денот на планетата Земја, кога луѓето се потсетуваат дека грижата кон неа е основната задача...

Кривична за скопјанецот кој ја уби мајка си

Полицијата поднесе кривична пријава против скопјанецот М.Г.(50), осомичен за убиство на неговата мајка извршено на 19-ти овој месец. Тој вечерта околу 19 часот во семејниот...