Ознака: мајка

Убиени мајка и ќерка, две лица тешко повредени

Мајка и ќерка се убиени утрово околу осум часот по семејна расправија во куќа на улица Христо Узунов во Прилеп. Воедно и две лица, според...

Јана Стојановска: Мајка ми е невина

Мајка ми нема врска со шверц на дрога, вели Јана Стојановска, ќерка на актерката Силвија Стојановска, за српскиот портал „Република“. -Се потресов кога слушнав дека...

Приведена негувателка, мајката ја снимила како ги тепа нејзините деца

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице осомничено за кривично дело – Запуштање и малтретирање...

Мајка во Австралија обвинета за убиство на нејзините ќерки

Мајка од Австралија е обвинета за убиство, откако нејзините две деца биле пронајдени мртви во прегреан автомобил, пишува „Би-би-си“. Две девојчиња на возраст од една...

Германец ја удавил мајка си во бунар по кавга за наследството

56-годишен маж од германскиот град Нојенкирхен е уапсен под обвинение дека својата 79-годишна мајка ја удавил во бунар. - Улрих Ф. е обвинет за спуштање...

Жена од Скопје ја нападнала мајка си

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Џ.Н.(48) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело тешка телесна...

Скопјанка ја задавила својата мајка

Скопјанка ја задавила својата мајка во семејниот дом на улицата „Ристо Равановски“, а случајот самата го пријавила во полициската станица Карпош. МВР јави дека мајката...

Мајка на 51 година – не постои поголема среќа од нашата...

Скопјанката Маја Мицевска е eдинствената жена во Македонија која за првпат станала мајка на 51–годишна возраст. Таа е импресионирана од вработените во првата приватна...

Кривична за малолетничката која го остави своето бебе на улица

Секторот за внатрешни работи Скопје ќе поднесе кривична пријава против А.А (17) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напуштање...

Мајка што протестирала против вакцини во Кина повеќе од еден месец...

Кинеска активистка против вакцини е уапсена пред повеќе од еден месец, изјави денеска нејзиниот сопруг, откако таа учествувала во протест поради погрешни вакцини. Според полициските...