16 C
Skopje
23.10.2020 - 17:04

Ознака: мајка

Скопјанец ја претепал својата мајка

Единицата за насилен криминал при СВР Скопје поднесе кривична пријава против 47-годишниот В.С. од Скопје, поради обид за убиство. Како што информираат од МВР, на...

Корона-кризата влијаела врз Германката која уби пет свои деца?

Додека пред зградата во германскот град Золинген каде мајка уби пет од своите шест деца, луѓето им оддаваат почит на жртвите, експертите се обидуваат...

Мајка во Германија си ги убила петте деца и се фрлила...

Германската полиција денеска наишла на сцената на едно од најужасните злосторства во поновата историја на земјата, кога во стан во градот Золинген ги пронашла...

Скопјанец ја пронашол почината својата мајка во стан

Седумдесет и едногодишна жена од Скопје вчера била пронајдена почината во нејзиниот стан на улицата Женевска во Скопје. Починатата ја нашол нејзиниот син, кој повикал...

Кривична против битолчанка за малтретирање на сопствените малолетни деца

СВР Битола поднесе кривична пријава против А. Ш. (30) од Битола поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело запуштање и малтретирање дете....

Мајката на Мицкоски позитивна на коронавирус, тој вели дека немале контакт

Мајката на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, е позитивна на ковид-19. Мицкоски ја потврди информацијата, коментирајќи дека со неа се немал видено подолго време. Направено...

Филипче: Да се достават сите информации за смртта на мајката и...

Сите кои имаат информации кои може да помогнат за расветлување на случајот со смртта на мајката позитивна на ковид-19 и нејзиниот син од Велес...

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани е негативна на кoвид-19

Мајката на четиримесечното бебе од Кочани, кое е позитивно на коронавирусот, е тестирана на 8 април и нејзиниот резултат е негативен. Како што информираат од...

Мајката и ќерката во Прилеп биле застрелани од сопругот на ќерката

Утрово околу 08 часот во прилепската полиција било пријавено убиство во Прилеп . Од полицијата велат дека екипи на Криминалистичка полиција Прилеп и Полициската...

Убиени мајка и ќерка, две лица тешко повредени

Мајка и ќерка се убиени утрово околу осум часот по семејна расправија во куќа на улица Христо Узунов во Прилеп. Воедно и две лица, според...