7.9 C
Skopje
22.10.2020 - 2:17

Ознака: мајдан

Захарова: САД во Боливија го повторуваат сценарио од украински „Мајдан“

Политичката ситуација во Боливија, по заминувањето од власт на претседателот Ево Моралес, личи на украински „Мајдан“ од 2004 година, изјави портпаролката на руското МНР,...

Хонгконг црпи инспирација од украинската револуција

Протестот што почна со мирен марш и пеење на песни прерасна во насилен облик на демонстрации, проследен со прекумерна полициска сила и пропагандни војни,...