Ознака: Маја Коцијанчиќ

Коцијанчиќ: Проширувањето е процес, а крајната цел е благосостојба во Европа

Портпаролката на ЕУ, Маја Коцијанчиќ, денеска изјави дека според Европската комисија во текот на 2018 година била завршена огромна работа во насока на позитивни...

Дијалогот Белград-Приштина продолжува на 18 јули во Брисел

Нова рунда од дијалогот меѓу претседателите на Србија и Косово, Александар Вучиќ и Хашим Тачи ќе се одржи в среда на 18 јули, соопшти...