Ознака: Мајами

Од срушената зграда во Мајами извлечени уште 6 тела

Спасувачките екипи кои трагаа по урнатините на зградата во Мајами, Флорида, извлекоа тела на уште шест жртви, со што вкупниот број на жртви достигна...

Во урнатините на зградата во Мајами пронајдени уште три тела

Уште три тела беа пронајдени денеска во урнатините на падната зграда во околината на Мајами, па вкупниот број на жртви се искачи на 27. Телата...

Урнати остатоците од разрушената зграда во Мајами

Остатоците од делумно урнатата зграда во Мајами, синоќа беа срушени до темел поради можно пристигнување на тропската бура Елза, која го напушти брегот на...

Бројот на загинати од урнатата зграда во Мајами се зголемува

Телата на уште две лица се пронајдени под урнатините на зградата во близина на Мајами, Флорида, со што бројот на жртвите се зголеми на...

Инженер предупредил за големи структурни оштетувања на зградата во Мајами

Градежниот експерт, Френк Морабито, уште пред три години предупредил дека има докази за големи структурни оштетувања на бетонската плоча под базенот и пукнатини во...

Бајден заборави за срушената зграда, потпретседателката го потсети

Дали си сигурен дека не сакаш да кажеш уште нешто Џо – американската потпретседателка, Камала Харис, му пријде на претседателот за време на прес-конференција,...

Бајден прогласи вонредна состојба на Флорида по уривањето на зграда во...

Американскиот претседател Џо Бајден прогласи вонредна состојба во сојузната држава Флорида, по уривањето на зградата во Сурсфајд во близина на Мајами бич, при што...

Камион прегази двајца учесници на Парадата на гордоста во Мајами, едниот...

Камион прегази двајца учесници на вчерашната Парада на гордоста во Мајами, при што едниот почина а другиот е тешко повреден, соопшти локалната полиција. - Двајцата...

Само 10 тенисери победиле на Флорида и во Калифорнија во иста...

ПОЧНА ТУРНИРОТ ВО МАЈАМИ По завршувањето на турнирот Австралија опен, вниманието на тенискиот свет се свртува кон САД и отвореното првенство на Мајами, кое се...

Облакодер во вид на куп наредени кутии ќе стане симбол на...

Oблакодер што изгледа како куп наредени кутии ќе стане заштитен знак на Мајами. Ќе биде дом на новиот хотелски комплекс „Валдорф асторија“, но ќе...