-5.2 C
Skopje
24.1.2022 - 4:59

Ознака: машка

Коронавирусот сопре традиција стара речиси 200 години

Едно од најстарите спортски натпреварувања во светот, традиционалната трка во веслање помеѓу британските универзитети Кембриџ и Оксфорд, годинава нема да се одржи поради пандемија...

Македонија чекори сигурно кон старите позиции

Македонските кошаркари убедливо ја надиграа Романија со 90-76 (20-19, 23-16, 24-17, 23-24) и со максимални четири бода загосподарија во групата Б од вторите претквалификации...