32.3 C
Skopje
21.7.2019 - 19:37

Ознака: мачка

Црна или бела, сеедно, битно е мачката да ги лови глувците

Што се однесува до „судирот на концептите“ за безбедносните реформи, мислам дека уште нешто е значајно да се додаде. Камо среќа да има што...

Соработничката ќе го наследи богатството на Лагерфелд

Наследник на Карл Лагерфелд, сепак, нема да биде неговата мачка, како што тврдеа заговорници меѓу неговите обожаватели, туку неговата верна помошничка, директорка на креативното...

Неочекуван гостин го прекина тренингот на Арсенал во Баку

Мачка го прекина синоќешниот тренинг на фудбалерите на Арсенал на Олимпискиот стадион во Баку, во пресрет на вечерашниот меч против азербејџански Карабах, во Лига...

Прегледајте го сами вашиот миленик

Ако се сомневате дека кучето има некакви здравствени проблеми, најпрво посветете внимание на неговото однесување Секако дека ветеринарот знае најдобро, но некогаш едноставни прегледи на...