-9.2 C
Skopje
26.1.2022 - 5:55

Ознака: мафијашки убиства

Вајгл: Мал е бројот на решени мафијашки убиства во Србија

Пратеникот на Европскиот парламент и известувач за Србија Иво Вајгл оцени дека борбата против организираниот криминал е сериозно прашање за кое треба да се...