Ознака: Маурицио Сари

Михајловиќ и Сари ги менуваат правилата во Серија А

Фудбалскиот сојуз на Италија пред почетокот на сезоната воведе ново правило. Тренерите, доколку не се суспендирани, ќе можат да ги водат своите тимови и...

Сари ќе ја прилагодува „старата дама“ на неговата стратегија

Новиот фудбалски тренер на италијанскиот шампион Јувентус, Маурицио Сари, уште на самото претставување во Торино предизвика многу реакции, дел позитивни, а дел негативни. Главното...

Сари со Јувентус ќе брка и европски тренерски рекорд

Тој со Челси сезонава ја освои ЛЕ, сега со Јувентус ќе оди на трофејот во ЛШ идната сезона, а два различни европски трофеја во...

Совршеното збогување на Азар најавува нова ера за освојувачот на Лига...

Синоќешниот триумф на Челси со убедливи 4-1 во финалето на Лига Европа (ЛЕ) во Баку, Азербејџан против градскиот ривал Арсенал, го засени изјавата на...

Сари со победа ја почна сезоната во Челси

Челси славеше победа над Хадерсфилд на гости со 3-0, со што Маурицио Сари стана деветтиот менаџер на Челси по ред, вклучувајќи ги и привремените,...