8.8 C
Skopje
20.10.2021 - 0:07

Ознака: Матс Стефансон

Шведскиот амбасадор: Позитивната препорака на ЕК ќе придонесе во трговските односи...

Министеркaта без ресор задолжена за странски инвестиции, Зорица Апостолска, денеска оствари работна средба со амбасадорот на Шведска во земјата, Матс Стефансон. На средбата министерката Апостолска...