Ознака: матка

Приведен жител на Матка кој правел веселба и пукал со пиштол

На 05.04.2021 околу 19 часот во село Матка, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода Е.С.(51) од Матка. При преглед кај него бил...

Поднесено обвинение за дивите платформи на Матка

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против две лица за изградбата на дрвени платформи на Матка. Тие се осомничени за кривично дело узурпација на...

Отфрлена кривичната пријава против градоначалникот на Сарај за дивите платформи на...

Основното јавно обвинителство Скопје ја отфрли кривичната пријава поднесена од Државната комисија за спречување на корупцијата против градоначалникот на општина Сарај, Блерим Беџети, за...

Пукањето на Матка било од сигнален пиштол, кривични пријави за седум...

Скопската полиција поднесе кривични пријави против седуммина скопјани на возраст од 47 до 23 години поради инцидентот и пукањето кои неодамна се случија на...

Во близина на Матка пронајдени човечки остатоци

Секторот за внатрешни работи Скопје (СВР Скопје) синоќа пронајде гробница на Матка. Полицајци кои вршеле обиколка  во Горна Матка, во близина на карпите, пронашле човечки...

Тепачка и пукање по расправија на Матка

Расправија помеѓу две групи попладнево на Матка предизвикала тепачка која завршила со истрел од огнено оружје, пренесуваат повеќе медиуми. Расправијата, наводно, настанала во врска со...

Наши музичари свиреле на Матка, Водно, Кокино и во Врело

Велат за музиката нема нација, раса, полова различност, старосни граници, едноставно таа допира до сите луѓе што го разбираат нејзиниот универзален јазик. Исто така,...

Момче од Швајцарија повредено при пад на Матка

Во СВР Скопје изутринава од Ургентен цетар при Комплекс клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека вчера со тешки телесни повреди кај нив бил донесен...

Антикорупциска: Платформите на Матка не може да се легализираат

Градоначалникот на општина Сарај, Блерим Беџети, кривично да одговара поради непостапување по барањата за легализација на дивите платформи на Матка, а Владата да ги...

Повредени тројца патници на ЈСП откако автобус излетал од патот кај...

Тројца патници биле повредени откако автобус на ЈСП вчера излетал од патот кон Матка. Според информациите на МВР, вчера во 18:40 часот во СВР-Скопје било пријавено...