-0.2 C
Skopje
23.1.2022 - 11:31

Ознака: матеуш моравјецки

Меркел и полскиот премиер со заеднички став за тензиите со Белорусија

Германската канцеларка Ангела Меркел во Берлин, по разговорите со полскиот премиер Матеуш Моравјецки, го потврди единството на Германија и Полска во врска со мигрантската...

Орбан, Моравјецки и Салвини во разговори за формирање нова политичка групација...

Унгарскиот премиер Виктор Орбан одржа видео-конференција со полскиот премиер Матеуш Моравјецки и Матео Салвини, лидерот на Италијанската лига, посветена на основањето нова политичка групација...

Моравјецки: ЕУ ни стои со пушка на глава

Полскиот премиер Матеуш Моравјецки ја обвини Европската Унија дека ѝ поставува барања на Варшава ставајќи ѝ пушка на глава, а во исто време го...