23.9 C
Skopje
19.6.2019 - 11:30

Ознака: материјални докази

На „Титаник“ се изнесуваат материјални докази

Со одложување од еден час поради неприсуство на обвинетите Миле Јанакиески и Мунир Пепиќ кои подоцна беа спрoведени од куќен притвор, во Кривичниот суд...

Во „Титаник“ презентирани материјални докази на СЈО

Со презентација на материјални докази во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжи рочиштето за предметот „Титаник“, што се однесува на изборни нерегуларности. Јавниот обвинител Бурим...

Со изнесување на материјални докази продолжи рочиштето за „Трезор“

Со изнесување на материјални докази на Специјалното јавно обвинителство денеска во Кривичниот суд во Скопје продолжува судењето за „Трезор“, за набавката на електронско-комуникациска опрема...