-2.2 C
Skopje
21.1.2022 - 9:06

Ознака: Мата Хари

„Клонови“ на Мата Хари го стегале обрачот и околу Трамп

Поранешен разузнавач ги разбуди „романтичните времиња“ на шпионирањето Жените добивале кодни имиња како „Бразил“ и „Тигар“, а имале престој во вила со шест соби во...

Писмата на Мата Хари на аукција

Низа љубовни писма на познатата шпионка од Првата светска војна, Мата Хари, се понудени на аукција во Лос Анџелес. Таа по апсењето беше осудена...