Ознака: мас

Лозано со „Мајко“ освои регионална музичка награда на МАС

Популарниот македонски пејач Влатко Лозаноски-Лозано со песната „Мајко“, на Ена и на Лазар Цветковски, ја освои наградата за најдобра поп-нумера со фолк-мотиви на второто...

Tамара Тодевска – една од водителките на регионалната музичка манифeстација МАС

Сѐ е подготвено за вечерашното доделување на наградите на регионалната музичка манифестација МАС, која ќе се одржи во белградската „Штарк арена“. Преносот почнува во...

Пендаровски: Реформите се потребни за да ја вратиме довербата на граѓаните

Функционалната правна држава е основен услов за опстанок на поредокот и неговиот одржлив развој. Реформите во сферата на владеењето на правото и правната држава...

Заев-Мас: Ќе се направи сѐ за да се донесе позитивна одлука...

Претседателот на Владата Зоран Заев и министерот за надворешни работи на Германија, Хајко Мас изразија жалење за одлуката на Европскиот совет предизвикана од францускиот...

Пендаровски до Мас: Европската интеграција останува наша стратешка цел

Претседателот Стево Пендаровски се сретна со министерот за надворешни работи на Германија, Хајко Мас, кој престојува во работна посета на Македонија. На средбата беа разменети...

Мас: Иран го доведува во ризик целиот нуклеарен договор

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, предупреди дека најновото отстапување на Иран од нуклеарниот договор со светските сили од 2015 година би можело...

Ида Престер, Аида Јокановиќ и Ѓуле ван Гог се водители на...

Пуштени се влезниците за музичкиот настан што на 29 јануари ќе го обедини регионот - „Мјузик авардс церемони“ (МАС), кој ќе се одржи во...

Музичките ѕвезди од регионот заедно на МАС во Белград

Љубителите на музиката од целиот регион наскоро ќе имаат можност да гласаат за своите омилени песни и изведувачи, а со тоа да ги зголемат...

Шефот на германската дипломатија ги спореди САД со змија

Германскиот министер за надворешни работи, Хајко Мас, побара од Европската унија да се откаже од принципот на едногласно донесување одлуки за да не се...