8.8 C
Skopje
17.10.2021 - 7:45

Ознака: масовни протести

Големо партнерство, масовни протести и бебето Трамп

Додека властите ги нагласуваа силните врски меѓу Британија и САД за време на посетата на американскиот претседател на Островот, илјадници демонстранти се собраа под...

Гуаидо повика на масовни протести поради прекинот на струја

Лидерот на опозицијата во Венецуела, Хуан Гуаидо повика утре на масовни протести во целата земја поради прекинот на електрична енергија, која ги остави милиони...