Ознака: масовен погреб

Масовен погреб на загинатите во нападите во Шри Ланка

Масовен погреб почна во Шри Ланка откако земјата прогласи ден на жалост за жртвите од бомбашките напади во повеќе цркви и хотели, кое се...