Ознака: маски

Град Скопје апелира патниците во автобусите да носат заштитни маски и...

Градот Скопје препорачува патниците кои го користат јавниот автобуски превоз да користат средства за лична заштита – маски и ракавици. Како што информираат градските власти,...

Маските и средствата за дезинфекција поскапеле зашто имале поголема увозна цена

По најавите дека ќе ги казнат аптеките и компаниите кои ќе ја зголемат цената на средствата за дезинфекција и на маските поради зголемената побарувачка...

Ќе им простиме ли?

И покрај тоа што Прочка е ден за простување, барем на овој ден и барем на миг вреди да се замислиме и да се...

Масовна венчавка на Филипините со маски

Во градот Баколод, на Филипините, неодамна се случи традиционална масовна венчавка на 220 двојки, под покровителство на Владата на оваа држава. Невестите и младоженците, кои...

Карневалот „Прочка“ по деветнаесетти пат во Прилеп

Меѓународниот карневал „Прочка 2020“ по 19 пат ќе се одржи во Прилеп на 29 феврураи и 1 март, беше соопштено на денешната прес-конференција во...

Ватикан испрати стотици илјади маски како помош на Кина

Ватикан испрати стотици илјади медицински маски во Кина за да помогне во борбата со епидемијата на коронавирусот, пренесува „Ројтерс“. Како што е објавено на официјалната...

Катица Јанева, Боки 13-ка и Фатиме Фетаи меѓу највпечатливите маски на...

По вчерашната спектакуларна ноќ во Вевчани која што ја приредија Влатко Лозаноски, Ај Кју, Брас Брадерс и Диџеј Тодороф, денеска преку стотина маски и...

Вевчани подготвено да ги покаже маските

Традиционалниот Вевчански карневал годинава се одржува под мотото „Напрај се василичар“, а официјално почнува денеска напладне, со прием што го приредуваат организаторите, а подоцна...

Вевчанци се подготвени за Вевчанскиот карневал

Под мотото „Напрај се Василичар,“ Вевчанци ги завршуваат подготовките за Вевчанскиот карневал. Маските се подготвени, Василичарите го чекаат 13 јануари за конечниот почеток на...

Лицемери каде ви се маските

По повод роденденот на Битола, 4 ноември, пред Народниот театар се собраа две групи битолчани. Едните предводени од опозицијата со транспаренти и палење свеќи...