Ознака: маски

Санкционирани 370 лица за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се 370 прекршоци. Министерството за внатрешни работи апелира до...

Минатата година 1,56 милијарда заштитни маски завршиле во океаните

Заштитните маски за еднократна употреба станаа многу популарни за време на пандемијата на ковид-19, но, за жал, по употребата големо количество од нив завршило...

Глоби за 537 лица за неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие, 02/03.01.2021 година, на територијата на Република Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се...

Казни за 14 лица од Кичево за неносење лична заштита на...

Полициските службеници на подрачјето на ОВР Кичево, во изминатото деноноќие констатирале 14 прекршоци за неносење на лична заштита на лицето. На овие лица им...

322 санкции за неносење маска

Во текот на изминатото деноноќие (31.12.2020/01.01.2021) на територијата на Република Северна Македонија, по однос на мерката за носење лична заштита на лице, регистрирани се...

СЗО: Носете маска на божиќните прослави, можен е нов бран на...

Светската здравствена организација (СЗО) ги повика Европејците да носат маски на семејните божиќни собири, објави Би-би-си. Со оглед на тоа што стапката на пренесување на...

Казнети 642 лица за неносење маска

Полицијата вчера казнила 642 лица за неносење заштитна маска. МВР соопшти дека во текот на изминатото деноноќие (11/12.12.2020 година) на територијата на државата, по однос...

Маските во Хрватска ќе бидат задолжителни и по вакцинацијата

Маските ќе бидат задолжителни и за луѓето што го прележале коронавирусот бидејќи сè уште не е познато како новостекнатиот имунитет влијае на пренесувањето на...

Шведска ги отфрла препораките на СЗО, велат дека маски не се...

Сè уште нема потреба да се носат маски во Шведска, изјави денес водечкиот здравствен службеник во оваа скандинавска земја со повеќе од 7.000 смртни...

Фаучи: Луѓето кои ќе се вакцинираат не треба да престанат да...

Ентони Фаучи, водечкиот американски владин експерт за заразни болести, ги предупреди Американците откако фармацевтската компанија „Модерна“ објави дека нивната вакцина има ефикасност од дури 95...

Watch Bloom Into You Episode 8 (https://animeflix.nl/m/l5ee/ep-8) at website https://animeflix.nl sites like animeflix

Attack on Titan (https://crunchyrollfree.com/m/aW) Episode 25 at website https://crunchyrollfree.com crunchyroll free iwatobi swim club