0.3 C
Skopje
20.1.2020 - 20:04

Ознака: масимилијано алегри

Алегри во италијанскиот „Хол на славните“

Масимилијано Алегри, кој како тренер на Јувентус освои пет титули првак на Италија во низа, вкупно шест во кариерата (со Милан во 2011-та), беше...

Јуве запрен од Спал, Кин го надмина Балотели

На лидерот во италијанската Серија А, Јувентус му беше потребен само бод од гостувањето против Спал за освојување нова, осма шампионска титула, но најверојатно...

Алегри: Реал е голем клуб со и без Роналдо

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри, истакна дека е привилегиран што ќе може да работи со Кристијано Роналдо, за кого вели дека покрај Лионел Меси,...

Борба на лондонските клубови за Алегри кој најави заминување во странство

Тренерот на Јувентус, Масимилијано Алегри соопшти дека планира на крајот од сезоната да замине од клубот. Во интервју за британски „Дејли телеграф“ нагласува дека е...