6.2 C
Skopje
24.1.2021 - 13:22

Ознака: Масивна

Чудовишната ЛБ-1 ја побива познатата теорија за црните дупки

Научниците открија „чудовиште од црна дупка“, која е толку масивна што во теорија не би требало да постои, пишува Си-ен-ен. Станува збора за sвездена црна...

Масивна црна дупка исфрли ѕвезда што никогаш нема да се врати

Астрономите ја забележале sвездата наречена С5-ХВС1 како забрзува во Млечниот Пат со повеќе од шест милиони километри на час. Тие веруваат дека оваа ѕвезда...

World Trigger Episode 73 at website https://animefreak.ws kiss x sis animefreak

Watch The Hidden Dungeon Only I Can Enter Episode 2 (https://kissanimeonline.com/m/7B8z/ep-2) at website https://kissanimeonline.com kissanime pokemon