7.8 C
Skopje
16.10.2021 - 2:13

Ознака: Масакрот кај Карпалак

Да не дозволиме да се вратат сеништата од минатото

Со полагање на цвеќиња претставници од Владата, од кабинетот на Претседателот, од МО и ГШ на Армијата, од општина Прилеп, од семејствата на загинатите,...

Македонската влада оддаде почит на загинатите бранители на Карпалак

Во име на македонската владата, Драган Василевски, советник за одбрана на претседателот на Владата, денеска, положувајќи свежо цвеќе на спомен-плочата во месноста Карпалак, на...

Македонија се сеќава на масакрот кај Карпалак

На 8 август 2001 година десет резервисти на македонските безбедносни сили беа убиени, а тројца ранети кога конвој од хермелин, два автобуса, камион и...