8.8 C
Skopje
28.11.2021 - 0:14

Ознака: Марјан Лазовски

Познатиот кошаркарски тренер Марјан Лазовски почина од ковид-19

Еден од најпознатите македонски кошаркарски тренери Марјан Лазовски почина денеска на 58 години од последиците на ковид-19. Лазовски пред една недела бил пренесен во...

Антиќ на списокот на селекторот Лазовски

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија, Марјан Лазовски, го скрати поширокиот список на кошаркарки за одигрување на претстојните две квалификациски средби за Европското...