12.3 C
Skopje
24.2.2020 - 12:49

Ознака: Мартин Серафимов

ЕП2020: Македонија без Крстески и Серафимов на мегдан против Украина

Селекторот на македонската ракометна репрезентација, Данило Брестовац денеска во Виена го направи последниот рез пред утрешното деби на ЕП2020 против селекцијата на Украина. Македонија...

Серафимов: Португалија ја казни нашата недисциплинирана игра

Македонските ракометари синоќа разигруваа за пласман од 9-та до 16-та позиција, каде што за противник повторно ја имаа Аргентина, од која во фазата по...

Брестовац: Според играта далеку сме од нивото потребно за успех

Единствени светли точки во македонскиот состав се голманот Марко Кизиќ (40 одбрани), капитенот Мартин Серафимов, кој е втор стрелец со 37 гола, а прв...

Кадетите загубија од Германија

Со оглед на тоа што патувавме 15 часа и бевме без одржан тренинг, одлично го почнавме мечот, но имавме многу лоша игра во второто...

Светското првенство утеха за македонските кадети

По полуфиналниот пораз од Грузија, 30-32, Македонија синоќа во малото финале по вторпат на ЕП, дивизија б се сретна со Швајцарија По петте победи во...