16.5 C
Skopje
19.4.2019 - 13:17

Ознака: Мартина Навратилова

Навратилова упати критики за однесувањето на Вилијамс

Легендарната тенисерка Мартина Навратилова ја пофали Серена Вилијамс за борбата за полова еднаквост, но упати критики за начиниот на кој се обиде да го...