10.3 C
Skopje
22.4.2019 - 0:32

Ознака: Марта Маркоска

Марта Маркоска на фестивали во Турција и во Казахстан

Поетесата Марта Маркоска ќе учествува на меѓународниот „Прв фестивал на митологија и литература“, кој се одржува во Аланија, Турција, до 10 септември, по покана...

„Книжевни магнитуди“ во „Јавна соба“

Настанот „Книжевни магнитуди“, чиј домаќин е Марта Маркоска, а гости се Тихомир Јанчовски и Душко Крстевски, ќе се одржи вечерва во 20 часот во...