24.8 C
Skopje
16.9.2021 - 14:57

Ознака: Марсело

Марсело се премисли, сака да остане во Реал

Еден од најискусните фудбалер на Реал Мадрид, Марсело, ја преиспитал својата иднина и одлучил дека сака да остане на „Сантјаго Бернабеу“. Само пред неколку...

Марсело не планира да замине од Реал Мадрид

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело, ги отфрли се почестите гласини за неговото заминување од шпанскиот клуб. Наводно Марсело е незадоволен по заминувањето на Кристијано Роналдо...

Марсело призна дека затајувал данок, ќе плати 750.000 евра казна

Бразилецот од Реал Мадрид, Марсело призна дека ги избегнувал даноците и се согласил да плати парична казна од 490.000 евра и да добие четири...

Марсело по стапките на Роналдо, сака да оди во Јувентус

Фудбалерот на Реал Мадрид, Марсело сака да ја продолжи кариерата во Јувентус, каде ова лето отиде поранешниот лидер на „кралскиот клуб“ Кристијано Роналдо. Според „Тутоспорт“...

Реал оди на хет-трик, Ливерпул на шеста европска титула

Ќе успее ли Реал Мадрид да ја одбрани титулата, да биде третпат едноподруго европски првак, вкупно 13-ти, или Ливерпул ќе се закити со шестата...