Ознака: Марко Цепенков

Прилепскиот театар со онлаjн-едукациjа

„Театарот чин 4 - сцена 5“ од Прилеп во времето на мерките за превенција од коронавирусот, им понуди на следбениците поинаква содржина на својата...

Од згода до згода, заграб бистра вода!

Во литературното катче „Од згода до згода, заграб бистра вода“, објавуваме песни на познатиот македонски писател Васил Мукаетов, од книгата „Поглед со двоглед“, инспирирани...

Од згода до згода, заграб бистра вода!

Во литературното катче „Од згода до згода, заграб бистра вода“, објавуваме песни на познатиот македонски писател Васил Мукаетов, од книгата „Поглед со двоглед“, инспирирани...

Од згода до згода, заграб бистра вода!

Во литературното катче „Од згода до згода, заграб бистра вода“, објавуваме песни на познатиот македонски писател Васил Мукаетов, од книгата „Поглед со двоглед“, инспирирани...

Од згода до згода, заграб бистра вода!

Во литературното катче „Од згода до згода, заграб бистра вода“, објавуваме песни на познатиот македонски писател Васил Мукаетов, од книгата „Поглед со двоглед“, инспирирани...

Од згода до згода, заграб бистра вода!

Во литературното катче „Од згода до згода, заграб бистра вода“, објавуваме песни на познатиот македонски писател Васил Мукаетов, од книгата „Поглед со двоглед“, инспирирани...

Се одбележуваат 40 години од Домот на култура во Прилеп

Со концертот „Од нас за вас“ вечерва во големата сала од ЦК „Марко Цепенков“ во Прилеп ќе бидат одбележани 40 години од формирањето на...

„Малата сирена“ оживеа на сцената во центарот за култура „Марко Цепенков“...

Танцовото студио и портал за современи изведувачки уметности „Зодијак“, во партнерска соработка со училиштето за театар „Чин 4 сцена 5“, во неделата на сцената...

„Ѕвездичките“ ќе блеснат по 18-ти пат!

Во центарот за култура „Марко Цепенков“ во Прилеп, на 20 и 21 октомври, од 18 часот, ќе се одржи интернационалниот детски музички фестивал „Ѕвездички“....

Прв пијано-рецитал на Арсениј Ангелески

Младиот и талентиран пијанист Арсениј Ангелески, неодамна во Центарот за култура „Марко Цепенков“, во Прилеп го одржа својот прв пијано-рецитал на кој се претстави...

Watch Gleipnir (Dub) Episode 2 at GoGoAnime kenja no mago gogoanime

Watch Sword Art Online Alicization War of Underworld Part 2 Episode 11 (https://animeplanet.cc/m/PnPx/ep-11) at AnimePlanet boruto anime planet