12.8 C
Skopje
3.12.2021 - 12:05

Ознака: Марко Живиќ

Од коронавирус почина српскиот актер Марко Живиќ

Актерот Марко Живиќ почина денеска на 49-годишна возраст во Белград по тешка борба со коронавирусот. Марко Живиќ ги помина последните денови во болница, на респиратор,...