Ознака: Мари-Клод Наџм

Трета министерска оставка по експлозијата во Бејрут

Министерката за правда на Либан, Мари-Клод Наџм, денеска поднесе оставка, со што стана третиот член на владата, кој заминува од функцијата по експлозијата во...