Ознака: Марија Шарапова

Барти се погрижи за австралиската забава

Ешли Барти ја совлада шампионката од 2008 година, Русинката Марија Шарапова, во три сета, со 4-6, 6-1 и 6-4, и се пласира во четврт-финалето...

Шарапова елиминирана уште на стартот во Штутгарт

Поранешната најдобра тенисерка во светот Русинката Марија Шарапова беше елиминирана уште во првото коло на турнирот во Штутгарт, откако Французинката Каролин Гарсија ја совлада...

Шарапова: Немам толкава самодоверба како претходно

Поранешниот рекет број 1 на светската ВТА листа, Марија Шарапова призна дека има недостиг на самодоверба. Шарапова претрпе 15-месечна казна за користење на „мелдониум“...