Ознака: Марија Бутина

Русинката Марија Бутина ослободена од затвор во САД

Русинката Марија Бутина, која во САД е обвинета за обид за шпионажа, денеска излезе од затвор, соопшти федералната американска затворска служба. Бутина, беше уапсена во...

Американците ја враќаат дома руската агентка Марија Бутина

Марија Бутина конечно се враќа дома откако помина повеќе од една година зад решетки во бизарен случај на антируска хистерија во кој активистката за...

Бутина призна вина за дел од обвинението

Руската државјанка Марија Бутина, која во САД е обвинета дека работела како таен агент за руската Влада, призна вина пред американскиот Суд за еден...

Руска шпионка призна „заговор со цел дејствување во Америка“

Агентката Марија Бутина е обвинета дека собирала информации и му ги пренесувала на еден руски функционер против кого американските власти годинава воведоа санкции, како...

Секс, лаги и Википедија

Корисници на интернет-енциклопедијата Википедија анонимно воделе кампања за промена на биографијата на две лица вмешани во наводниот руски заговор за инфилтрирање во американската Националната асоцијација за...

Тајни комуникациски канали ја брануваат Америка

Младата Русинка Марија Бутина се товари дека се обидувала да се инфилтрира во Националната асоцијација за оружје (НРА), за да влијае на Републиканската партија...

Naruto (https://animefreak.ws/m/3qx7) Episode 220 at AnimeFreak attack on titan animefreak

Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba Episode 26 at website https://kissanimeonline.com kissanime gogoanime