11.8 C
Skopje
25.10.2021 - 19:05

Ознака: Марија Апчевска

„Северен пол“ на Марија Апчевска кој беше во официјална селекција на...

Овој викенд битолчани и сите љубители на филмската уметност ќе имаат можност да го гледаат во Битола филмот „Северен пол“ на Марија Апчевска во...

Најчестиот комплимент во Кан беше безвременоста на филмот

Марија Апчевска, режисерка Краткометражниот филм „Северен Пол“ на режисерката Марија Апчевска ја имаше својата премиера во Кан, а минатата недела предизвика одлични реакции и пред...