11 C
Skopje
21.2.2019 - 13:59

Ознака: марихуана

Канада ја легализираше марихуаната за рекреативна употреба

Канада од денеска стана втората земја, по Уругвај, која легализира поседување и рекреативно користење на канабис. На Канаѓаните од денеска им е дозволено да одгледуваат,...

Студентите учат да одгледуваат марихуана на канадскиот колеџ за канабис

Студентите учат да одгледуваат марихуана во рамките на новата програма за производство на канабис на колеџот „Нијагара“. Марихуаната се складира во контејнери погодни за...

Царинската управа откри повеќе обиди за криумчарење и заплени марихуана, цигари...

Царинската управа во текот на изминатата недела открила повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што се запленети марихуана, цигари, облека, парфеми и друго. На...

Италијанската полиција заплени над 1.200 килограми марихуана за три дена 

Во изминатите три дена италијанската полиција заплени над 1.200 килограми марихуана произведена во Албанија,чија вредност на нарко пазарот би достигнала вредност од околу 11...

Триесетдневен притвор за едно лице за продажба на марихуана

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет...

Во БиХ запленети 900 килограми марихуана

Полицијата на Босна и Херцеговина откри и заплени околу 900 килограми марихуана-сканк во камион со црногорски регистарски таблички. Во акцијата спроведена во Источно Сараево приведени...

Разбиена група на дилери – шестмина приведени и запленети 22 килограми...

Шест лица се приведени и запленети се околу 22 килограми марихуана во синоќешната операција на МВР, изјави денеска портпаролот на Министерството, Тони Ангеловски.  Марихуаната била...

СВР Охрид пронајде и одзеде торбица со марихуана

Во акција реализирана утрово, СВР Охрид пронајде и одзеде торбица со опојна дрога марихуана и приведе еден македонски и пет албански државјани. Торбицата е пронајдена...

Дозволено носење марихуана на аеродромот во Лос Анџелес

Аеродромот во Лос Анџелес дозволи патниците да носат помали количества марихуана - до 28,5 грама или осум грама концентрат. Полициската служба на аеродромот веќе нема...

Запленети над 400 килограми марихуана обработени во форма на чоколада

Албанската полиција во градот Берат заплени 441 килограми марихуана обработени во форма на чоколада, два килограми хероин, помала количина кокаин и рачни гранати. Полицијата трага...